تست شماره یک برای پیام ویژه تست شماره دو برای پیام ویژه این یک پیام سوم ویزه است برای ارسال این یکی از پیام چهارم های ویژه است 0
ارکان نهاد
برنامه ها
جشنواره ها
کارگاه ها
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
مسابقات
مسابفات
اسامی برندگان
حلقه های معرفت
آشنایی با حلقه های معرفت
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
کرسی های آزاد اندیشی
آشنایی با کرسی های آزاد اندیشی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
نهضت تفسیر
آشنایی با نهضت تفسیر
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
احکام دانشجویی
مفاهیم و اصطلاحات احكام
پایگاه اطلاع رسانی مراجع معظم تقلید
احکام شرعی
دانش افزایی سیاسی
آشنایی با دانش افزایی سیاسی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
سیاسی
مباحث روز
ولایت فقیه
انقلاب اسلامی
جریان شناسی سیاسی
بیداری اسلامی
جنگ نرم
اصطلاحات سیاسی
فرهنگی
فرق و ادیان
قرآن و احادیث
اهل بیت
مهدویت
امام خمینی
مقام معظم رهبری
سایر شخصیت ها
اجتماعی و هنری
ورزشی
نشریات
سبک زندگی
اخلاق دانشجویی
توصیه های تربیتی
فضائل اخلاقی
رذائل اخلاقی
تالار گفتگو
کرسی مجازی
هم اندیشی مجازی (ویژه اساتید)
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
اینفوگرافی
گالری صوتی
کاریکاتور
دانلودها

سبک زندگی بعضی از هیئتی‌ها!

تعداد بازدید : 972
سبک زندگی بعضی از هیئتی‌ها!

این مطالبی که عرض می کنم از زبان یک شخصی ست که مستقیم و غیر مستقیم ، سالهاست که با هیات مذهبی ارتباط دارد ومطمئنا از روی دغدغه دینی هست- و غرض از این مطالب هم، افزایش تاثیر محافل و مجالس مذهبی و هیئت های مذهبی با آسیب شناسی برخی رفتارها ست.بنابراین خواهشا این مطالب را در راستای تخریب هیات عزاداری نپندارید! چرا که ازبین بردن آفات گل و گلستان با لگد مال کردنشان بسیار تفاوت دارد!

*چندسالی ست که هیئت هایی پابه عرصه مجالس حسینی گذاشته اند که به تولید و ارائه سبک زندگی خاصی در بین اعضایشان می کنند و آگاهانه یا ناآگاهانه آن مستمعین هم در فضای متفاوت فکری و فرهنگی قرار می گیرند که ازآن فضای زندگی نمونه هایی را عرض می کنم :

1- چه می بینند : این نوع افراد بیشترین چیزی را که دوست دارند ببینند و در آن مورد نظر دهند معمولا فیلمهای مجالس عزاداری هیئت خودشان یا هیاتهایی ست که یا مداح معروفی دارد یا هیاتی هستند که حاشیه هایی را برای خود ایجاد کرده اند.(خصوصا هیاتهایی که باانواع دوربین های حرفه ای ،سی دی های جذابی را تولید کرده اند.فیلمهایی که در آن ازروشهای جدید سینه زنی و عزاداری خصوصا تندوتیز استفاده می کنند)

2 - چه گوش می دهند : بیشترین چیزی که در گوشی های موبایل و رایانه شان پیدا میشود روضه خوانی و مداحی خصوصا باریتم تند (شور) است. درهمه زمانها و مکانها هم میتوانیم ببینیم که به امر استماع مشغولند: هنگام راه رفتن و وقت خواب و سر سفره غذا و رانندگی و ... (خلاصه هرزمانی که بتوانند و فرصت کنند! ).باید اضافه کنیم از آنجایی که با مجالس قرآنی هم ارتباط کمی دارند(اگرداشته باشند!) کمتر پیش می آید که با آوای قرآن مانوس باشند و از آن لذت ببرند

3 - چه می خوانند : معمولا علاقه ای به کتاب و مطالعه ندارند، اگر هم علاقه ای باشد بیشتر به مطالعه شعر مداحی و حفظ کردن آنها مشغولند! . از لذتهای مطالعاتی شان خواندن حواشی و مصاحبه های برخی هیات هاو مداحان معروف است. در اینترنت هم بیشترین گشت و گذارشان هم در سایتهای مداحی و دانلود مداحی های به روز ! است.همینطور در تالارهای بحث و گفتگو ، بیشترین بحث هایشان در مورد هیات و سبک سینه زنی و حتی نحوه پوشش فلان ذاکر اهلبیت است !

4 - به کجا می روند : سعی شان براین است که از هفت شب هفته ، هشت شبش را در هیئت های مختلف به سر کنند ! و افتخارو امتیاز خودرا ، هر شب در هیئت بودن یا حداقل ،حداکثر شبها را در هیئت بودن می دانند ( این مطلب هم در بعضی اشعاری که می خوانند و هم حضور شبانه شان مشهود است! )- بعضی ها هم که میانه ای خوبی با مسجد ندارند و اگر امکانش بود وشرایطش جور بود به دنبال این هستند که کاربری مسجد را به یک تکیه تغییر داده و تمام مسجد را سیاهپوش نمایند !