تست شماره یک برای پیام ویژه تست شماره دو برای پیام ویژه این یک پیام سوم ویزه است برای ارسال این یکی از پیام چهارم های ویژه است 0
ارکان نهاد
برنامه ها
جشنواره ها
کارگاه ها
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
مسابقات
مسابفات
اسامی برندگان
حلقه های معرفت
آشنایی با حلقه های معرفت
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
کرسی های آزاد اندیشی
آشنایی با کرسی های آزاد اندیشی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
نهضت تفسیر
آشنایی با نهضت تفسیر
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
احکام دانشجویی
مفاهیم و اصطلاحات احكام
پایگاه اطلاع رسانی مراجع معظم تقلید
احکام شرعی
دانش افزایی سیاسی
آشنایی با دانش افزایی سیاسی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
سیاسی
مباحث روز
ولایت فقیه
انقلاب اسلامی
جریان شناسی سیاسی
بیداری اسلامی
جنگ نرم
اصطلاحات سیاسی
فرهنگی
فرق و ادیان
قرآن و احادیث
اهل بیت
مهدویت
امام خمینی
مقام معظم رهبری
سایر شخصیت ها
اجتماعی و هنری
ورزشی
نشریات
سبک زندگی
اخلاق دانشجویی
توصیه های تربیتی
فضائل اخلاقی
رذائل اخلاقی
تالار گفتگو
کرسی مجازی
هم اندیشی مجازی (ویژه اساتید)
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
اینفوگرافی
گالری صوتی
کاریکاتور
دانلودها

هم اندیشی استادان با مو ضوع " بررسی راهبردهای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین "

تاریخ : 1395/03/24            تعداد بازدید : 2187


همزمان با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان نشست هم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاهی با موضوع " بررسی راهبردهای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین"  از سوی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزارشد.

این نشست باحضور مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان قزوین ، معاونت فرهنگی نهاد رهبری دانشگاه ، هیئت رئیسه دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان قزوین، مدیر فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین و جمعی از اساتید هیئت علمی دانشگاه در روز پنج‌شنبه 20 خرداد در دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه برگزار گردید.

حجت الاسلام و المسلمین حیدری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان قزوین ضمن خیر مقدم به اساتید حاضر در نشست سخنان خود را با ذکر حدیثی از پیامبر اکرم (ص) درباره ماه مبارک رمضان آغاز کرده و بیان داشت: " پیامبر اکرم (ص) در مورد مقام و مرتبه ماه مبارک رمضان می‌فرمایند:"رمضان ماهى است كه ابتدايش رحمت است و ميانه ‏اش مغفرت و پايانش اجابت و آزادى از آتش جهنم است."  امیدواریم که خداوند ما را شایسته توفیقات این ماه گرداند."

دکتر حیدری در ادامه سخنان خود با اشاره به مهم بودن مسائل فرهنگی در جامعه با بیان سخنی از مقام معظم رهبری بیان داشتند: " مقام معظم رهبری در بیاناتشان جایگاه مباحث فرهنگی را والاتر و مهمتر از بقیه مسائل در جامعه قلم داد کرده‌اند. برای برنامه ریزی فرهنگی در هر جایگاهی باید اطلاعات کافی از حوزه فرهنگ وجود داشته باشد. ما تا وقتی ظرفیت‌های فرهنگی دانشگاه‌ها را نشناسیم نمی‌توانیم در پیشبرد اهداف فرهنگی موفق باشیم. در مورد مباحث فرهنگی در دانشگاه نباید جایگاه مسجد را فراموش کرد ولی نباید  تمامی برنامه‌های فرهنگی را در مسجد متمرکز کرد دانشگاه غیر مسجد ظرفیت‌های فرهنگی دیگری نیز دارد"

مسئول نهاد رهبری دانشگاه در ادامه جلسه به بیان راهبردهای پیشنهادی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در مقوله مسائل فرهنگی برای حضار پرداخته و حضار به بحث و تبادل نظر در رابطه با موضوع نشست و بیان پیشنهادات، نقطه نظرات پرداختند.