تست شماره یک برای پیام ویژه تست شماره دو برای پیام ویژه این یک پیام سوم ویزه است برای ارسال این یکی از پیام چهارم های ویژه است 0
ارکان نهاد
برنامه ها
جشنواره ها
کارگاه ها
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
مسابقات
مسابفات
اسامی برندگان
حلقه های معرفت
آشنایی با حلقه های معرفت
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
کرسی های آزاد اندیشی
آشنایی با کرسی های آزاد اندیشی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
نهضت تفسیر
آشنایی با نهضت تفسیر
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
احکام دانشجویی
مفاهیم و اصطلاحات احكام
پایگاه اطلاع رسانی مراجع معظم تقلید
احکام شرعی
دانش افزایی سیاسی
آشنایی با دانش افزایی سیاسی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
سیاسی
مباحث روز
ولایت فقیه
انقلاب اسلامی
جریان شناسی سیاسی
بیداری اسلامی
جنگ نرم
اصطلاحات سیاسی
فرهنگی
فرق و ادیان
قرآن و احادیث
اهل بیت
مهدویت
امام خمینی
مقام معظم رهبری
سایر شخصیت ها
اجتماعی و هنری
ورزشی
نشریات
سبک زندگی
اخلاق دانشجویی
توصیه های تربیتی
فضائل اخلاقی
رذائل اخلاقی
تالار گفتگو
کرسی مجازی
هم اندیشی مجازی (ویژه اساتید)
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
اینفوگرافی
گالری صوتی
کاریکاتور
دانلودها

به مناسبت سالروز فوت آیت‌الله طالقانی تحریف ابوذر برای تطهیر ابوسفیان!

تاریخ : 1397/06/22            تعداد بازدید : 434


منبع این جملات نیز روزنامه اطلاعات، ۲۰ اسفند ۱۳۵۷ ذکر می شود، البته سازندگان این جملات به این تیتر نیز قناعت نکرده و هر آن‌چه نیاز داشته اند را به سادگی و آسانی نوشته و به آیت الله طالقانی نسبت داده اند از جمله این که ایشان در همین روز یعنی ۲۰ اسفند ۱۳۵۷ گفته اند : « حتی برای زن‌های مسلمان هم در حجاب اجباری نیست چه برسد به اقلیت‌های مذهبی نه در زمان پیامبر نه ائمه معصومین چیزی بنام حجاب اجباری نبوده ،این حكم اجبار یك حكم من در‌آوردی است كه نه تنها عفاف و پاكی را در جامعه رواج نخواهد داد بلكه موجب گسترش فساد و فحشا در كل جامعه خواهد شد، در اصل دین اكراه و اجبار نیست چه برسد به فروع آن»
منبع این جملات نیز «روزنامه اطلاعات ،
۲۰ اسفند ۱۳۵۷ » بوده و کسی با این آدرس دقیق که تصویر آن نیز در همه جا منتشر شده است شک نمی کند که در این میان دروغ بزرگی با آدرس دقیق گفته می شود تا کسی فکر بررسی نیز به خود راه ندهد!
آیت‌الله طالقانی چه گفته بود؟
اما آیت‌الله طالقانی چه گفته بود؟ نگاهی به صفحه
۷ روزنامه اطلاعات ۲۰ اسفند ۱۳۵۷ و مطالعه متن کامل خبر مرتبط به خوبی نشان می دهد که خبرنگار آن روزهای این جریده نظر خود را به ابوذر انقلاب نسبت داده و دست به این تحریف بزرگ زده است.
آیت‌الله طالقانی در یک گفت و گوی رادیو تلویزیونی این مطلب را که حجاب بهانه‌ای است تا زنان را از ادارات برانند، مردود اعلام کرده و گفته بود : «حجاب اسلامی یعنی حجاب وقار، حجاب شخصیت، ساخته من و فقیه و این‌ها هم نیست، نص صریح قرآن است. آیه حجاب برای شخصیت دادن به زنان است، شخصیت انسانی و ملی اش در کشور ما
اسلام، قرآن و مراجع دینی می‌خواهند زنان ما شخصیت‌شان حفظ بشود. اصل مساله این است که هیچ اجباری هم در کار نیست و مساله چادر هم نیست.»
آیت‌الله طالقانی ادامه داده بودند :
  «مسلماً نظر امام هم به مصلحت زنان ما و خواهران و دختران ماست و هم مطابق با موازین و اصول دین مبین اسلام است. هم ایشان و هم ما در این حرکت انقلابی همیشه نسبت به این سهم بزرگی که زنان ما در جریان انقلاب داشته‌اند، قدردانی کرده‌ایم و واقعاً هم سهم بزرگی دارند و در این حرکت تاریخی مثل اوایل مشروطیت در تاریخ ما ضبط و ثبت باید بشود.»
این سخنان به خوبی نشان می دهد که اولا آیت الله طالقانی نیز در مورد حجاب همانند امام فکر می‌کرده‌اند و دوم این که ایشان قائل بوده اند حجاب نص صریح قرآن و ضروری دین است و ساخته فقها نیست و از سوی دیگر به عنوان نکته سوم حجاب را منحصر در چادر نمی‌دانستند و قائل بودند به سر کردن چادر برای زنان به عنوان تنها شکل حجاب اجباری نیست.
زمانی که یک فقیه می گوید اجباری بودن حجاب نص صریح قرآن است طبیعی است که نمی تواند در مقابل آن گزاره واضح و شفاف بگوید بر خلاف قرآن من معتقدم حجاب اجباری نیست ولی برای تطهیر اندیشه های انحرافی و ضد دین کل آن چه که آیت الله طالقانی گفته بودند را ذکر نمی کنند و از سوی دیگر نظرات خود را نیز به آن اضافه کرده و دست به تحریف گفته های ایشان نیز می‌زنند و با این سه دست برد تاریخی نظر جدید را خلق و به ابوذر انقلاب نسبت می دهند!
به ابتدای این نوشتار باز می گردیم، در طول تاریخ اسلام و ایران گروه های زیادی برای تطهیر ابوسفیان ها دست به تحریف ابوذرها زده اند و در این میان وظیفه عمّارها سنگین است که به بصیرت افزایی در جامعه دست زده و با تحریف‌ها و دست‌بردهای تاریخی مقابله کنند.

سیدروح الله امین‌آبادی – کیهان : بسیار دیده و شنیده شده است که شخصیت‌های بزرگ تاریخ بشر برای تطهیر اربابان زر و زور و تزویر تحریف شده اند، صاحبان ثروت و مکنت هر چه داشته باشند آبرو ندارند و از این رو است که مجبورند اندیشه های انحرافی خود را با تحریف بزرگانی که محل رجوع مردم هستند تطهیر کنند و آن را جاودانه سازند.

آیت‌الله طالقانی که حضرت امام(ره) از او به عنوان ابوذر انقلاب یاد کرده و زبان گویایش را چون شمشیر مالک اشتر دانسته اند از جمله شخصیت‌های بزرگ تاریخ معاصر کشورمان است که متاسفانه از سوی گروه‌های ذکر شده در ابتدای این نوشتار تحریف شده است تا اندیشه‌های انحرافی این گروه‌ها مجال ظهور و بروز در جامعه بیابد.
نگاهی گذرا به فضای مجازی موارد متعددی از این تحریف ها را پیش چشمان محققین و پژوهشگران به صف می کند، ضد انقلاب به دنبال آن است که نشان دهد آیت‌الله طالقانی همسو با گروه های چپ و راست با عملی شدن احکام اسلامی از جمله حجاب در ماه های ابتدایی پیروزی نهضت اسلامی موافق نبوده و از این که امام امت با تروریست های اجیر شده از سوی غرب و شرق در کردستان برخورد انقلابی و قاطع داشته اند ناراحت بوده است!
عکس‌نوشت‌های فراوانی در صفحات مختلف منتشر شده است ناظر بر این که آیت الله طالقانی گفته اند « در مورد حجاب اجبار در کار نیست»