تست شماره یک برای پیام ویژه تست شماره دو برای پیام ویژه این یک پیام سوم ویزه است برای ارسال این یکی از پیام چهارم های ویژه است 0
ارکان نهاد
برنامه ها
جشنواره ها
کارگاه ها
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
مسابقات
مسابفات
اسامی برندگان
حلقه های معرفت
آشنایی با حلقه های معرفت
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
کرسی های آزاد اندیشی
آشنایی با کرسی های آزاد اندیشی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
نهضت تفسیر
آشنایی با نهضت تفسیر
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
احکام دانشجویی
مفاهیم و اصطلاحات احكام
پایگاه اطلاع رسانی مراجع معظم تقلید
احکام شرعی
دانش افزایی سیاسی
آشنایی با دانش افزایی سیاسی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
سیاسی
مباحث روز
ولایت فقیه
انقلاب اسلامی
جریان شناسی سیاسی
بیداری اسلامی
جنگ نرم
اصطلاحات سیاسی
فرهنگی
فرق و ادیان
قرآن و احادیث
اهل بیت
مهدویت
امام خمینی
مقام معظم رهبری
سایر شخصیت ها
اجتماعی و هنری
ورزشی
نشریات
سبک زندگی
اخلاق دانشجویی
توصیه های تربیتی
فضائل اخلاقی
رذائل اخلاقی
تالار گفتگو
کرسی مجازی
هم اندیشی مجازی (ویژه اساتید)
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
اینفوگرافی
گالری صوتی
کاریکاتور
دانلودها

سال روز ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار

تاریخ : 1397/10/24            تعداد بازدید : 547

حضرت زینب سلام الله علیها سرچشمه عشق و وفا، الگوی عفاف، نمونه صبر و شکیبایی

هم زمان با سال روز ولادت حضرت زینب سلام الله علیها و نام گذاری این روز به عنوان روز پرستار، حجت الاسلام والمسلمین حیدری در جمع نمازگزاران دانشگاه به ایراد سخنرانی پرداختند.

حجت الاسلام والمسلمین حیدری در ابتدای سخنانشان با اشاره به سال روز پر برکت میلاد عقیله بنی هاشم حضرت زینب سلام الله علیها؛ این روز فرخنده را به تمامی دانشگاهیان بویژه دانشجویان پرستاری دانشگاه که این روز به نام روز پرستار نیز نام گذاری شده است تبریک گفتند و افزودند: در بزرگی شخصیت حضرت زینب سلام الله علیها همین اندازه بس که امام حسین علیه السلام فرمودند: خواهرم مرا در نماز شب و دعای خود فراموش نکن. امام سجاد علیه السلام نیز در رابطه با بزرگی شأن و منزلت حضرت زینب کبری سلام الله علیها از عبارت " عالمه غیر متعلمه" استفاده کرده اند که نشان از علم لدنی و خدادادی آن حضرت دارد.

دکتر حیدری افزودند: یکی از ویژگی های خاص حضرت زینب سلام الله علیها  این است که تربیت شده دامان پنج تن آل عبا هستند. ایشان نه تنها در بین شیعیان بلکه اندیشمندان غیر شیعی هم نسبت به حضرت زینب، ابراز ارادت کرده اند، که به عنوان مثال می توان از کتاب "زینب قهرمان کربلا" که توسط دکتر" بنت الشاطی" نوشته شده است نام برد.

دکتر حیدری سپس با استناد به آیه شریفه 22 سوره مجادله یکی از ویژگیهای حضرت زینب رضایت خداوند از حضرت زینب و رضایت حضرت زینب از پروردگار دانسته و آن را نشان از جایگاه والای آن حضرت در نزد پروردگار دانستند و تاکید کردند که موضوع رضایت خداوند همواره باید مدنظر انسان های حزب الهی باشد و همیشه باید از خود سوال کنیم، آیا ما کاری کرده ایم که خداوند از ما راضی باشد؟

دکتر حیدری در ادامه سخنانشان نکات مهمی را درخصوص برنامه روز پرستار که توسط یکی از ارگان های رسمی و در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار شده بود متذکر شدند.

ایشان ضمن ابراز نارضایتی و انزجار و برائت دانشگاهیان نسبت به برنامه برگزار شده، اینگونه برنامه ها را مغایر با شئونات انقلابی و اسلامی دانسته و تأکید کردند: در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین که افتخار حضور شهدای گمنام را دارد انتظار اینست تا در چنین روز مبارکی به تبیین رفتارها و ویژگی های حضرت زینب سلام الله علیها پرداخته شود.

دکتر حیدری ضمن تاکید مجدد بر لزوم توجه به شرایط حساس و خطیر فعلی؛ از مسئولین دانشگاه خواستند تا از برگزاری مراسماتی از این دست که ناهنجاری های فرهنگی را ترویج می دهد جلوگیری کنند.