تست شماره یک برای پیام ویژه تست شماره دو برای پیام ویژه این یک پیام سوم ویزه است برای ارسال این یکی از پیام چهارم های ویژه است 0
ارکان نهاد
برنامه ها
جشنواره ها
کارگاه ها
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
مسابقات
مسابفات
اسامی برندگان
حلقه های معرفت
آشنایی با حلقه های معرفت
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
کرسی های آزاد اندیشی
آشنایی با کرسی های آزاد اندیشی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
نهضت تفسیر
آشنایی با نهضت تفسیر
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
احکام دانشجویی
مفاهیم و اصطلاحات احكام
پایگاه اطلاع رسانی مراجع معظم تقلید
احکام شرعی
دانش افزایی سیاسی
آشنایی با دانش افزایی سیاسی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
سیاسی
مباحث روز
ولایت فقیه
انقلاب اسلامی
جریان شناسی سیاسی
بیداری اسلامی
جنگ نرم
اصطلاحات سیاسی
فرهنگی
فرق و ادیان
قرآن و احادیث
اهل بیت
مهدویت
امام خمینی
مقام معظم رهبری
سایر شخصیت ها
اجتماعی و هنری
ورزشی
نشریات
سبک زندگی
اخلاق دانشجویی
توصیه های تربیتی
فضائل اخلاقی
رذائل اخلاقی
تالار گفتگو
کرسی مجازی
هم اندیشی مجازی (ویژه اساتید)
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
اینفوگرافی
گالری صوتی
کاریکاتور
دانلودها

رسالت دانشگاه فراتر از اعطای مدرک است

تاریخ : 1398/07/11            تعداد بازدید : 328

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین گفت: رسالت دانشگاه‌ها این است که فراتر از اعطای مدرک گام برداشته و در راستای تربیت انسان‌های فرزانه و دانش‌آموخته حرکت کنند.
به نقل از روابط عمومی استانداری قزوین، مریم بیدخام، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری  قزوین امروز نهم مهر ماه در همایش بررسی آسیب‌های اجتماعی که در دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) برگزار شد، گفت: دانشگاه نباید به مکانی برای گرفتن مدرک تبدیل شود و لازم است که مباحث تعامل با جامعه و مهارت‌های زندگی در اولویت در این مکان‌ها مورد توجه جدی قرار گیرد.
بیدخام با بیان اینکه رسالت دانشگاه فراتر از اعطای مدرک است، اظهار داشت: دانشگاه باید تلاش کند تا انسان‌هایی فرزانه تحویل جامعه دهد که تنها راه تحقق این موضوع تربیت معنوی در کنار پیگیری مباحث علمی است.
وی به وجود ۵۸ دانشگاه و ۹۰ هزار دانشجو در استان قزوین اشاره کرد و گفت: این استان به‌عنوان یک استان دانشجویی در کشور شناخته می‌شود و وجود دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) که در تراز ملی و بین‌المللی قرار دارد، می‌تواند ظرفیت سرشاری برای کاهش آسیب‌های اجتماعی و تقویت سرمایه اجتماعی باشد.
بیدخام با بیان اینکه یک چهارم جمعیت استان را دانشجویان جوان و فارغ‌التحصیلان تشکیل می‌دهند، گفت: این سرمایه‌های اجتماعی نقش بی‌بدیلی در توسعه و آبادانی کشور دارند که لازم است در راستای مدیریت این نیروها و استفاده بهینه از آن‌ها توجه ویژه‌ای قائل شد.
این مسئول در ادامه سخنان خود به وجود هجمه‌های فرهنگی و معضلات اجتماعی قشر دانشجو پرداخت و گفت: با توجه به زمینه آسیب‌های اجتماعی در بین دانشجویان لازم است که استادان و مربیان آموزشی در خصوص مباحث اشتغال، اوقات فراغت، ازدواج و مهارت‌های زندگی نیز با دانشجویان سخن گفته و آن‌ها را به آگاهی لازم برسانند.
بیدخام یادآور شد: والدین نباید با دانشجو فاصله بگیرند و اگر ارتباط مؤثری بین خانواده و دانشجو ایجاد شود، بدون شک خیلی از پرسش‌ها و مباحثی که برای نسل جوان باقی‌مانده به‌درستی در کانون خانواده پاسخ داده خواهد شد.