تست شماره یک برای پیام ویژه تست شماره دو برای پیام ویژه این یک پیام سوم ویزه است برای ارسال این یکی از پیام چهارم های ویژه است 0
ارکان نهاد
برنامه ها
جشنواره ها
کارگاه ها
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
مسابقات
مسابفات
اسامی برندگان
حلقه های معرفت
آشنایی با حلقه های معرفت
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
کرسی های آزاد اندیشی
آشنایی با کرسی های آزاد اندیشی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
نهضت تفسیر
آشنایی با نهضت تفسیر
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
احکام دانشجویی
مفاهیم و اصطلاحات احكام
پایگاه اطلاع رسانی مراجع معظم تقلید
احکام شرعی
دانش افزایی سیاسی
آشنایی با دانش افزایی سیاسی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
سیاسی
مباحث روز
ولایت فقیه
انقلاب اسلامی
جریان شناسی سیاسی
بیداری اسلامی
جنگ نرم
اصطلاحات سیاسی
فرهنگی
فرق و ادیان
قرآن و احادیث
اهل بیت
مهدویت
امام خمینی
مقام معظم رهبری
سایر شخصیت ها
اجتماعی و هنری
ورزشی
نشریات
سبک زندگی
اخلاق دانشجویی
توصیه های تربیتی
فضائل اخلاقی
رذائل اخلاقی
تالار گفتگو
کرسی مجازی
هم اندیشی مجازی (ویژه اساتید)
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
اینفوگرافی
گالری صوتی
کاریکاتور
دانلودها

روحانی: احتمالا در ماه رمضان اجتماع مذهبی نخواهیم داشت

تاریخ : 1399/01/24            تعداد بازدید : 476
رئیس‌جمهور با بیان این مطلب که فعالیت کسب‌و‌کارهای کم‌ریسک در تهران از شنبه آغاز می‌شود، گفت: اگر شرایط کشور در آینده بمانند امروز باشد قاعدتاً اجتماعی حضوری برای ماه مبارک رمضان نخواهیم داشت.

رئیس‌جمهور با اشاره به محدودیت‌های احتمالی برای برگزاری مراسم‌های مذهبی در ماه مبارک رمضان اظهار داشت:‌ معمولا مردم در ماه رمضان اجتماع می‌کردند و مراسم تبلیغی و عبادی و قران خوانی و دعا خوانی داشتند. در ماه رمضان مردم مراسم های گوناگون دارند البته در جلسه آینده راجع به این موضوع تصمیم‌گیری می‌شود اما اگر شرایط کشور بمانند امروز باشد قاعدتاً اجتماعی حضوری نخواهیم داشت و این زحمت را باید صدا و سیما و شبکه‌های مجازی بر عهده بگیرند و مردم از صدا و سیما و شبکه‌های مجازی استفاده کنند. باز اگر تحولی رخ دهد در جلسه آینده تصمیم نهایی را اتخاذ می‌کنیم.

وی اضافه کرد: وزارت بهداشت و درمان اصولی دارد که این اصول برایش مهم است و بر آن مبنا است که می‌گوید کدام کسب و کار و اجتماع باشند و کدام کسب و کار و اجتماع نباشد.

  • وضعیت ایران از اروپا بهتر است

روحانی در بخش دیگری از سخنانش به اشاره به گزارش‌های ضدایرانی شبکه‌های ماهواره‌ای گفت:‌ آنها می‌‌گویند رئیس‌جمهور ایران گفته وضعیت ما از ارپا بهتر است. بله بهتر است. وضعیت ما نسبت به اروپا درمقابله با کرونا از آنها بهتر است. دلیلش مردم ما است، دلیلش صداوسیما، نیروهای مسلح، هنرمندان است که همه در کنار هم و دست به دست هم داده‌ایم، شما این‌ها را ندارید.

رئیس‌جمهور اضافه کرد: بله ما هم کرونا داریم، شما هم دارید، اما ما یک ویروس دیگری هم داریم که شما ندارید و آن تحریم است. ما ویروس تحریم را داشتیم که ویروس کرونا هم به آن اضافه شد، شما که تحریم نداشتید شما یک ویروس دارید ولی ما دو عدد ویروس داریم اما مردم ما به این خوبی مقاومت کردند و دست همدیگر را گرفتیم و یاری کردیم. این برای همه ما افتخار دارد، وضعیت ما در مقابله با ویروس کرونا نسبتاً خوب و در مقایسه با برخی از کشورها بهتر است حالا برخی ناراحت می‌خواهند بشوند، بشوند اما این واقعیت است. با مردم ایران تماس بگیرید و شرایط مردم را با شرایط خودتان مقایسه کنید.

وی در بخش دیگری از سخنانش به آزاد شدن دارایی ایران در لوکزامبورگ اشاره کرد و گفت: موفقیت خوب این روزها آنجایی است حقوق‌دانان، وزارت خارجه و بانک مرکزی توانستند پول بلوکه شده ما در لوکزامبورگ را پس بگیرند. آمریکایی‌ها ظلم عظیمی به ما می‌کنند وام می خواهیم بگیریم کارشکنی می‌کنند؛ با اینکه خودشان گرفتار این ویروس هستند و از مشکلات ما به خوبی خبر دارند اما هر روز بر فشارهای خود می‌افزایند و این کار غیرانسانی و ضد بشری در تاریخ آنان برای همیشه ثبت شده است و می‌ماند.

روحانی افزود: در همین سختی‌ها حقوق دانان، بانک مرکزی و وزارت خارجه در یک مبارزه حقوقی موفقیت خوبی به دست آوردند و یک میلیارد و 600 میلیون دلار در لوکزامبورگ که آمریکایی‌ها آ ن را توقیف کرده بودند و روی آن دست گذاشته بودند را چند روز قبل آزاد کردند. این کار حقوق‌دانان ما در این شرایط سخت برای آزاد کردن پولی که حق ملت و مردم ایران و متعلق بانک مرکزی است،   انجام شد.  

  • تردد بین استان‌ها از یکم اردیبهشت آزاد می‌شود

رئیس‌جمهور در ادامه از برداشتن ممنوعیت ترددها بین استان‌ها از تاریخ یکم اردیبهشت خبر داد و تصریح کرد: اگر در استانی استاندار محترم یا شورای تامین یا هر کس دیگری تصمیم گرفته تردد در برخی از شهرستان‌ها را  ممنوع کند از امروز همه ممنوعیت‌ها در تردد بین شهرستان‌ها در استان‌ها برداشته می‌شود. هیچ استانداری استانی حق ندارد در استان خودش برای تردد بین شهرها مانع ایجاد کند. پلیس محترم به این مسائل توجه خواهد داشت، نیروهای عزیز بسیج ما هم به مصوبه توجه دارند، از امروز تردد بین شهرستان‌ها در استانها به طور کامل آزاد است.

رئیس‌جمهور بر همین اساس خاطرنشان کرد: تردد بین استان‌ها هم که فعلا ممنوع است اما این ممنوعیت از روز اول اردیبهشت برداشته می‌شود.