تست شماره یک برای پیام ویژه تست شماره دو برای پیام ویژه این یک پیام سوم ویزه است برای ارسال این یکی از پیام چهارم های ویژه است 0
ارکان نهاد
برنامه ها
جشنواره ها
کارگاه ها
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
مسابقات
مسابفات
اسامی برندگان
حلقه های معرفت
آشنایی با حلقه های معرفت
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
کرسی های آزاد اندیشی
آشنایی با کرسی های آزاد اندیشی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
نهضت تفسیر
آشنایی با نهضت تفسیر
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
احکام دانشجویی
مفاهیم و اصطلاحات احكام
پایگاه اطلاع رسانی مراجع معظم تقلید
احکام شرعی
دانش افزایی سیاسی
آشنایی با دانش افزایی سیاسی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
سیاسی
مباحث روز
ولایت فقیه
انقلاب اسلامی
جریان شناسی سیاسی
بیداری اسلامی
جنگ نرم
اصطلاحات سیاسی
فرهنگی
فرق و ادیان
قرآن و احادیث
اهل بیت
مهدویت
امام خمینی
مقام معظم رهبری
سایر شخصیت ها
اجتماعی و هنری
ورزشی
نشریات
سبک زندگی
اخلاق دانشجویی
توصیه های تربیتی
فضائل اخلاقی
رذائل اخلاقی
تالار گفتگو
کرسی مجازی
هم اندیشی مجازی (ویژه اساتید)
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
اینفوگرافی
گالری صوتی
کاریکاتور
دانلودها

شمار مبتلایان جهانی کرونا از دو میلیون نفر گذشت

تاریخ : 1399/01/28            تعداد بازدید : 217
آمارهای رسمی دانشگاه جان هاپکینز نشان می‌دهد که شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در سراسر جهان همچنان رو به افزایش بوده و روند افزایش شمار قربانیان این بیماری ادامه دارد.

کروناویروس جدید که عامل بروز بیماری کووید-۱۹ است، اولین بار در ماه دسامبر در چین گزارش شد و در حال حاضر به ۲۱۰ کشور و منطقه از سراسر جهان گسترش پیدا کرده است.

تا لحظه انتشار این خبر شمار کلی مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان ۲ میلیون و ۸۳ هزار و ۶۰۷ نفر است که ۱۳۴ هزار و ۶۳۲ نفر از آن‌ها جان باخته و ۵۱۰ هزار و ۶۶۶ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

در حال حاضر یک میلیون و ۴۳۸ هزار و ۳۰۹ مورد ابتلای فعال در سراسر جهان وجود دارد که از این میان یک میلیون و ۳۸۷ هزار و ۱۶۵ مورد معادل ۹۶ درصد از کل موارد وضعیت خفیف داشته و ۵۱ هزار و ۱۴۴ مورد معادل ۴ درصد از کل موارد در جهان وضعیت وخیم دارند. 

ایالات متحده آمریکا با ۶۴۴ هزار و ۸۹ مورد ابتلا و ۲۸ هزار و ۵۲۹ قربانی در صدر فهرست مبتلایان جهانی قرار گرفته است. ۴۸ هزار و ۷۰۸ نفر از مبتلایان این کشور نیز بهبود یافته‌اند.

اسپانیا با افزایش شمار مبتلایان و ثبت ۱۸۰ هزار و ۶۵۹ مورد در رتبه دوم فهرست مبتلایان جهانی کرونا قرار گرفته است. تاکنون ۱۸ هزار و ۸۱۲ نفر از مبتلایان این کشور جان خود را از دست داده و ۷۰ هزار و ۸۵۳ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

ایتالیا نیز ۱۶۵ هزار و ۱۵۵ مورد ابتلا را به ثبت رسانده که از این میان ۲۱ هزار و ۶۴۵ نفر جان خود را از دست داده و ۳۸ هزار و ۹۲ نفر بهبود پیدا کرده‌اند.

فرانسه نیز شمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ را ۱۴۷ هزار و ۸۶۳ نفر اعلام کرده است. از این میان تاکنون ۱۷ هزار و ۱۶۷ نفر جان باخته و ۳۰ هزار و ۹۵۵ نفر بهبود یافته‌اند.

همچنین آلمان تاکنون ابتلای ۱۳۴ هزار و ۷۵۳ نفر را به کروناویروس جدید گزارش کرده است که از این میان ۳۸۰۴ نفر جان خود را از دست داده و ۷۲ هزار و ۶۰۰ نفر بهبود پیدا کرده‌اند. 

انگلیس نیز با افزایش شمار مبتلایان جدید به کووید-۱۹ در فهرست جهانی مبتلایان به کروناویروس جدید پیش از چین قرار گرفته است. این کشور تاکنون ابتلای ۹۸ هزار و ۴۷۶ نفر را به این بیماری تأیید کرده است که از این میان ۱۲ هزار و ۸۶۸ نفر جان خود را از دست داده‌اند. شمار بهبودیافتگان این کشور اعلام نشده است. 

چین که اعلام کرده شیوع کروناویروس را تا حد زیادی کنترل کرده تاکنون ۸۲ هزار و ۳۴۱ مورد ابتلا به کووید-۱۹ را گزارش کرده و تعداد قربانیان این بیماری در این کشور از روز گذشته با یک مورد افزایش به ۳۳۴۲ نفر رسیده است. همچنین تاکنون ۷۷ هزار و ۸۹۲ نفر از بیماران در این کشور بهبود یافته‌اند. 

همچنین در ایران تاکنون ابتلای ۷۶ هزار و ۳۸۹ نفر تایید شده است که از این میان ۴۷۷۷ نفر جان خود را از دست داده و ۴۹ هزار و ۹۳۳ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

ترکیه هم که پس از ایران بیشترین شمار مبتلایان را به خود اختصاص داده است، تاکنون ابتلای ۶۹ هزار و ۳۹۲ نفر را به بیماری کووید-۱۹ اعلام کرده که از این میان ۱۵۱۸ نفر جان باخته و ۵۶۷۴ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

همچنین بلژیک با ۳۳ هزار و ۵۷۳ مبتلا و ۴۴۴۰ قربانی، برزیل با ۲۸ هزار و ۹۱۲ مبتلا و ۱۷۶۰ قربانی، کانادا با ۲۸ هزار و ۳۷۹ مبتلا و ۱۰۱۰ قربانی، هلند با ۲۸ هزار و ۱۵۳ مبتلا و ۳۱۳۴ قربانی، سوئیس با ۲۶ هزار و ۳۳۶ مبتلا و ۱۲۳۹ قربانی از دیگر کشورها با میزان شیوع گسترده محسوب می‌شوند.

بنا بر آمارهای سایت "ورلداُمتر"، روسیه با ۲۴ هزار و ۴۹۰ مبتلا و ۱۹۸ قربانی، پرتغال با ۱۸ هزار و ۹۱ مبتلا و ۵۹۹ قربانی، اتریش با ۱۴ هزار و ۳۵۰ مبتلا و ۳۹۳ قربانی، ایرلند با ۱۲ هزار و ۵۴۷ مبتلا و ۴۴۴ قربانی، سرزمین‌های اشغالی با ۱۲ هزار و ۵۰۱ مبتلا و ۱۳۰ قربانی، هند با ۱۲ هزار و ۴۵۶ مبتلا و ۴۲۲ قربانی، سوئد با ۱۱ هزار و ۹۲۷ مبتلا و ۱۲۰۳ قربانی، پرو با ۱۱ هزار و ۴۷۵ مبتلا و ۲۵۴ قربانی، کره جنوبی با ۱۰ هزار و ۶۱۳ مبتلا و ۲۲۹ قربانی و ژاپن با ۸۶۲۶ مبتلا و ۱۷۸ قربانی از دیگر کشورها با میزان شیوع بالای کروناویروس جدید هستند.