تست شماره یک برای پیام ویژه تست شماره دو برای پیام ویژه این یک پیام سوم ویزه است برای ارسال این یکی از پیام چهارم های ویژه است 0
ارکان نهاد
برنامه ها
جشنواره ها
کارگاه ها
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
مسابقات
مسابفات
اسامی برندگان
حلقه های معرفت
آشنایی با حلقه های معرفت
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
کرسی های آزاد اندیشی
آشنایی با کرسی های آزاد اندیشی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
نهضت تفسیر
آشنایی با نهضت تفسیر
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
احکام دانشجویی
مفاهیم و اصطلاحات احكام
پایگاه اطلاع رسانی مراجع معظم تقلید
احکام شرعی
دانش افزایی سیاسی
آشنایی با دانش افزایی سیاسی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
سیاسی
مباحث روز
ولایت فقیه
انقلاب اسلامی
جریان شناسی سیاسی
بیداری اسلامی
جنگ نرم
اصطلاحات سیاسی
فرهنگی
فرق و ادیان
قرآن و احادیث
اهل بیت
مهدویت
امام خمینی
مقام معظم رهبری
سایر شخصیت ها
اجتماعی و هنری
ورزشی
نشریات
سبک زندگی
اخلاق دانشجویی
توصیه های تربیتی
فضائل اخلاقی
رذائل اخلاقی
تالار گفتگو
کرسی مجازی
هم اندیشی مجازی (ویژه اساتید)
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
اینفوگرافی
گالری صوتی
کاریکاتور
دانلودها

سخنرانی حجت الاسلام ولمسلمین مقصودی همزمان با فرا رسیدن روز عرفه

تاریخ : 1399/05/09            تعداد بازدید : 155

به گزارش دفتر نهاد رهبری دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ، همزمان با فرا رسیدن روز عرفه دکتر مقصودی در مسجد دانشگاه به سخنرانی پرداختند.

ایشان فرمودند : هر روز که میگذر بخشی از وجود انسان از بین می رود. امام حسین (ع) می فرماید : یَا ابنَ آدَمَ! اِنَّما اَنتَ اَیّامٌ، کُلَّما مَضی یَومٌ ذَهَبَ بَعضُک (ای پسر آدم تو مجموعه روز ها هستی ، هر روز که میگذرد جزئی از توست که از بین می رود. اما در بین روزهای عمر ما ، بعضی ایام هستند که جایگاه خاصی دارند و برای ما نقش آفرین هستند و آدم را به سوی ملکوت می کشانند . این ها همان ایام الله هستند که قرآن می فرماید : وَذَكِّرْهُمْ بِأَيَّامِ اللَّهِ ۚ إِنَّ فِي ذَٰلِكَ لَآيَاتٍ لِكُلِّ صَبَّارٍ شَكُورٍ ( ایام خدا را برای مردم یاد آوری کن در این ، نشانه هایی است برای صبر کننده ی شکر گزار. ایشان افزودند : علامه طبابایی (ره ) در تفسیر این آیه می گوید : منظور از این ایام ، روزهای مخصوصی است و این که این ایام را به خدا نسبت می دهیم (ایام الله ) با این که همه روز ها از طرف خداست ( جل جلاله ) به خاطر حوادثی است که در این روزها بوجود آمده و عظمت و وحدانیت خداوند (جل جلاله ) در این روزها آشکار شده یا در آینده آشکار می شود مانند روزی که حضرت نوح (ع) و همراهانش از کشتی پایین آمدند و سلام خداوند به آن ها رسید و یا مانند روزی که ابراهیم از آتش نجات پیدا کرد.

معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری با اشاره به عظمت روز عرفه به نقل از امام صادق (ع) فرمودند : منظور از مشهود ، که خداوند در آیه (شاهد و مشهود ) به آن قسم خورده روز عرفه میباشد. یعنی خداوند به این روز در قرآن قسم خورده است.

حجت الاسلام ولمسلمین مقصودی ادامه دادند : امام سجاد (ع) در روز عرفه عده ای را دید که در حال گدایی هستند ، حضرت فرمودند : این ها بدترین خلق خدا هستند. گفتند چرا ؟ آقا فرمود : امروز که همه می روند در خانه خدا را می زنند اینها جلوی خلق خدا ، دست دراز می کنند.