تست شماره یک برای پیام ویژه تست شماره دو برای پیام ویژه این یک پیام سوم ویزه است برای ارسال این یکی از پیام چهارم های ویژه است 0
ارکان نهاد
برنامه ها
جشنواره ها
کارگاه ها
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
مسابقات
مسابفات
اسامی برندگان
حلقه های معرفت
آشنایی با حلقه های معرفت
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
کرسی های آزاد اندیشی
آشنایی با کرسی های آزاد اندیشی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
نهضت تفسیر
آشنایی با نهضت تفسیر
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
احکام دانشجویی
مفاهیم و اصطلاحات احكام
پایگاه اطلاع رسانی مراجع معظم تقلید
احکام شرعی
دانش افزایی سیاسی
آشنایی با دانش افزایی سیاسی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
سیاسی
مباحث روز
ولایت فقیه
انقلاب اسلامی
جریان شناسی سیاسی
بیداری اسلامی
جنگ نرم
اصطلاحات سیاسی
فرهنگی
فرق و ادیان
قرآن و احادیث
اهل بیت
مهدویت
امام خمینی
مقام معظم رهبری
سایر شخصیت ها
اجتماعی و هنری
ورزشی
نشریات
سبک زندگی
اخلاق دانشجویی
توصیه های تربیتی
فضائل اخلاقی
رذائل اخلاقی
تالار گفتگو
کرسی مجازی
هم اندیشی مجازی (ویژه اساتید)
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
اینفوگرافی
گالری صوتی
کاریکاتور
دانلودها

مراسم سوگواری اباعبدالله الحسین (ع)

تاریخ : 1399/06/05            تعداد بازدید : 189
مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) با حضور دکتر خانمحمدی رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین، استادان، کارکنان و دانشجویان و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در مسجد امام رضا (ع) این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین موسوی شالی، طی سخنانی با تسلیت نزدیک شدن به ایام تاسوعا و عاشورای حسینی، به عوامل شهادت امام حسین (ع) اشاره کرد و گفت: وقتی جامعه آن دوران را آسیب شناسی می کنیم؛ می بینیم که شکسته شدن قداست دین، وارد شدن مال حرام به زندگی و تعصبات بی جا از عوامل به شهادت رساندن امام حسین (ع) توسط مردم آن دوران بود.

حجت الاسلام و المسلمین موسوی شالی در این مراسم پر فیض و معنوی افزود: خلفا، معاویه و یزید تلاش کردند با اضافه کردن خرافات به دین و نیز جسارت به جایگاه پیامبر (ص) و ائمه اطهار (ع)، قداست دین و دین داری را در بین جامعه آن روز از بین ببرند. چون وقتی جایگاه مقدسات شکسته شود دین نیز آرام آرام از جامعه رخت می بندد.

باید از سیره زندگی ائمه اطهار (ع) درس بگیریم

فرزند آیت الله موسوی شالی امام جمعه فقید و سابق تاکستان در ادامه با تاکید بر الگوبرداری از سیره و روش زندگانی ائمه اطهار (ع) خاطرنشان کرد: باید از سیره زندگی ائمه اطهار (ع) درس بگیریم و برگزاری مجالس عزاداری امام حسین (ع) نیز یکی از این راه ها است.

حجت الاسلام و المسلمین موسوی شالی در ادامه با اشاره به وجود مشکلات اقتصادی در جامعه امروز گفت: وقتی می بینیم که افرادی از جامعه به دلیل مشکلات اقتصادی مجبور به گورخوابی می شوند؛ این اتفاق در شان نظام جمهوری اسلامی نیست و می بایست برای ایجاد رفاه مردم تلاش بیشتری کرد.

وی یادآور شد: مسئولان مملکت باید تلاش و دقت کنند که خدایی ناکرده مال و لقمه حرام وارد زندگی مردم نشود؛ چراکه در آن صورت اعتقادات و باورهای دینی در جامعه از بین می رود.

در ادامه این مراسم، رییس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان قزوین نیز طی سخنانی با تسلیت فرارسیدن ایام عزاداری سالار شهیدان اظهار داشت: باید سعی کنیم از شیعیان و پیروان واقعی و راستین ائمه اطهار (ع) قرار بگیریم.

حجت الاسلام و المسلمین محبی در ادامه با تبریک روز کارمند به کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، به سیره اهل بیت (ع) در خصوص تکریم خدمتگزاران به مردم یادآور شد: خدمتگزاران به مردم جایگاه ارزشمندی نزد ائمه اطهار (ع) داشته و این بزرگواران همیشه به تکریم خادمان به مردم تاکید می کردند.

وی در پایان گفت: مطمئنا پیشرفت کشور بر دوش کارمندان و کارکنان پرتلاش است و امیدواریم بتوانیم قدردان زحمات این قشر زحمتکش به خصوص در دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین باشیم.

در ادامه این مراسم با حضور مسوولان دانشگاه، از تعدادی از کارکنان زحمتکش و با سابقه دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با اهدای هدایایی تقدیر و تشکر شد.

مداحی، قرائت زیارت عاشورا و حضور در گلزار شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی قزوین و قرائت فاتحه و تجدید پیمان با آرمان های امام (ره) و شهدا از دیگر برنامه های این مراسم پرفیض بود.

این مراسم با همکاری معاونت فرهنگی و دانشجویی و دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار شد.