تست شماره یک برای پیام ویژه تست شماره دو برای پیام ویژه این یک پیام سوم ویزه است برای ارسال این یکی از پیام چهارم های ویژه است 0
ارکان نهاد
برنامه ها
جشنواره ها
کارگاه ها
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
مسابقات
مسابفات
اسامی برندگان
حلقه های معرفت
آشنایی با حلقه های معرفت
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
کرسی های آزاد اندیشی
آشنایی با کرسی های آزاد اندیشی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
نهضت تفسیر
آشنایی با نهضت تفسیر
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
احکام دانشجویی
مفاهیم و اصطلاحات احكام
پایگاه اطلاع رسانی مراجع معظم تقلید
احکام شرعی
دانش افزایی سیاسی
آشنایی با دانش افزایی سیاسی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
سیاسی
مباحث روز
ولایت فقیه
انقلاب اسلامی
جریان شناسی سیاسی
بیداری اسلامی
جنگ نرم
اصطلاحات سیاسی
فرهنگی
فرق و ادیان
قرآن و احادیث
اهل بیت
مهدویت
امام خمینی
مقام معظم رهبری
سایر شخصیت ها
اجتماعی و هنری
ورزشی
نشریات
سبک زندگی
اخلاق دانشجویی
توصیه های تربیتی
فضائل اخلاقی
رذائل اخلاقی
تالار گفتگو
کرسی مجازی
هم اندیشی مجازی (ویژه اساتید)
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
اینفوگرافی
گالری صوتی
کاریکاتور
دانلودها

با حضور مسئولان؛ مرکز نیکوکاری دانشگاه آزاد اسلامی تاکستان آغاز به کار کرد

تاریخ : 1399/07/03            تعداد بازدید : 356
نخستین مرکز نیکوکاری در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین در واحد تاکستان این دانشگاه به‌طور رسمی فعالیت خود را آغاز کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تاکستان در مراسم آغاز کار این مرکز نیکوکاری که «سفینة‌النجاة» نام دارد، بیان کرد: مرکز نیکوکاری در واقع یک بنگاه غیرانتفاعی کار خیر است تا به فریاد همنوعان خود برسیم.

رضا شعبان‌نژاد ادامه داد: با توضیحاتی که داده شد، اگر افراد مختلف از نحوه مصرف کمک‌ها برای نیازمندان آگاهی داشته باشند در عرصه نیکوکاری وارد می‌شوند. به عنوان نمونه اگر کارکنان دانشگاه بدانند که کمک‌هایشان برای دانشجویان نیازمند و خانواده‌های مستمند صرف می‌شود با اطمینان خاطر بیشتری برای خدمت به محرومان کمک می‌کنند.

بدون توجه به اطراف نمی‌توان زندگی کرد

مسئول دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین هم گفت: باید سبک زندگی خود را اصلاح کنیم و بدانیم که زندگی نمی‌تواند بدون توجه به اطرافمان باشد.

حجت‌الاسلام محمد محبی خاطرنشان کرد: اگر به ابعاد مختلف زندگی خود توجه کنیم پی می‌بریم که نمی‌توانیم به همنوعان بی‌توجه باشیم و به‌راحتی و بی‌درد اوقات و ساعات زندگی خود را بگذرانیم.

وی اظهار کرد: دانشگاه محل علم‌آموزی است؛ اما این تعلیم نمی‌تواند بدون تعلم و انسان‌سازی باشد؛ چراکه زندگی ما ابعاد مختلفی دارد.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه آزاد استان قزوین بیان کرد: دانشگاه با توجه به حضور اقشار مختلف با محور علم‌آموزی، دارای ظرفیت‌های مختلفی است که می‌توان این ظرفیت را برای کمک به دیگران به عرصه زندگی محرومان آورد.

محبی یادآور شد: مرکز نیکوکاری حاضر فتح بابی برای گسترش هرچه بیشتر فرهنگ انفاق و نیکوکاری در واحدهای دانشگاه آزاد در استان قزوین است تا واحدهای دانشگاهی هم نقش خود را در عرصه محرومیت‌زدایی ایفا کنند.

کمک‌های فرهنگی هم مد نظر است

حجت‌الاسلام مهدی پورآرین معاون دفتر نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تاکستان نیز در این مراسم اظهار کرد: هدف از راه‌اندازی این مرکز لبیک به فرمایش مقام معظم رهبری برای مواسات و کمک به نیازمندان و مستمندان است.

وی افزود: کسانی که به این مرکز کمک‌رسانی می‌کنند از استادان، دانشجویان و کارمندان این واحد دانشگاهی هستند؛ بنابراین مقرر شده که کمک‌ها 

فقط نقدی نباشد؛ بلکه از نوع فرهنگی، آموزشی هم به جامعه هدف کمک‌رسانی بشود

.