تست شماره یک برای پیام ویژه تست شماره دو برای پیام ویژه این یک پیام سوم ویزه است برای ارسال این یکی از پیام چهارم های ویژه است 0
ارکان نهاد
برنامه ها
جشنواره ها
کارگاه ها
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
مسابقات
مسابفات
اسامی برندگان
حلقه های معرفت
آشنایی با حلقه های معرفت
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
کرسی های آزاد اندیشی
آشنایی با کرسی های آزاد اندیشی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
نهضت تفسیر
آشنایی با نهضت تفسیر
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
احکام دانشجویی
مفاهیم و اصطلاحات احكام
پایگاه اطلاع رسانی مراجع معظم تقلید
احکام شرعی
دانش افزایی سیاسی
آشنایی با دانش افزایی سیاسی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
سیاسی
مباحث روز
ولایت فقیه
انقلاب اسلامی
جریان شناسی سیاسی
بیداری اسلامی
جنگ نرم
اصطلاحات سیاسی
فرهنگی
فرق و ادیان
قرآن و احادیث
اهل بیت
مهدویت
امام خمینی
مقام معظم رهبری
سایر شخصیت ها
اجتماعی و هنری
ورزشی
نشریات
سبک زندگی
اخلاق دانشجویی
توصیه های تربیتی
فضائل اخلاقی
رذائل اخلاقی
تالار گفتگو
کرسی مجازی
هم اندیشی مجازی (ویژه اساتید)
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
اینفوگرافی
گالری صوتی
کاریکاتور
دانلودها

مراسم گرامی داشت دهه مبارک فجر

تاریخ : 1399/11/23            تعداد بازدید : 165
با حضور دکتر لطف اله سیاهکالی مرادی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی، دکتر ناصر حمیدی سرپرست دانشگاه، حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمد محبی رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان، استادان، کارکنان و دانشجویان، مراسم گرامی داشت دهه مبارک فجر و جشن تکلیف تعدادی از فرزندان پسر کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در مسجد امام رضا (ع) این دانشگاه برگزار شد.

در این مراسم ، دکتر لطف اله سیاهکالی مرادی، نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک ولادت حضرت فاطمه (س) و گرامی داشت دهه مبارک فجر در سخنانی با تشکر از دکتر حمیدی برای دعوت و سخنرانی در این دانشگاه، گفت: بی شک این دانشگاه در سطح کشور از جایگاه بسیار بالایی برخوردار است و جا دارد از مدیران قبلی و فعلی و هم چنین از کارکنان و استادان زحمت کش این دانشگاه قدردانی کنم.

وی در ادامه با حمایت از برنامه هایی که منجر به پیشرفت در این دانشگاه شود، اظهار داشت: برنامه هایی همچون پذیرش دانشجویان خارجی و کسب درآمد از شرکت های دانش بنیان و شرکت های فن آورانه و هرگونه فعالیت دیگری که منجر به پیشرفت در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین شود، باعث مباهات بوده و هر کمکی که برای تحقق آن لازم باشد را دریغ نخواهم کرد.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی افزود: به عنوان نماینده مردم موظف هستم از طرح هایی که در جهت بالا رفتن سطح کمی و کیفی نظام آموزش عالی تدوین شده حمایت و پشتیبانی کنم.

دکتر سیاهکالی مرادی سپس با اشاره به بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری گفت: ضدیت با اسلام، وجود استبداد، وابستگی به ابرقدرت ها، نبود عدالت و تبعیض از مهم ترین عوامل شکل گیری انقلاب اسلامی بود و پس از گذشت 40 سال از انقلاب، مقام معظم رهبری با ابلاغ بیانیه گام دوم بر حفظ و ارتقای دست آوردهای انقلاب اسلامی تاکید کردند.

وی در ادامه به نقش مهم مردم در سرنوشت کشور اشاره و تصریح کرد: مردم با رای و انتخاب های درست می توانند نمایندگان و مسوولان شایسته و متعهد را انتخاب کرده و با نظارت بر اعمال آنها در سرنوشت کشور نقش داشته باشند.

نماینده مردم قزوین، اصلاح ساختار بودجه نویسی، اصلاح قوانین مالیاتی، کاهش سود وام های بانکی و حمایت از طرح های اشتغال زا را از مهم ترین برنامه های مجلس فعلی دانست و بیان داشت: لایحه بودجه، مهم ترین سند مالی در کشور بوده که تاثیر آن بر زندگی همه اقشار مردم مشهود است.

وی افزود: با استفاده از پیشرفت های علمی دانشگاهی در حوزه های فن آوری اطلاعات و تجهیز دولت الکترونیک می توان نظام مالیاتی را در کشور شفاف کرد. مطمئنا با اصلاح قوانین مالیاتی، ضمن جلوگیری از فساد، می توان افزایش درآمد، تولید، اشتغال و در نهایت بالا رفتن سطح رفاه مردم را شاهد بود.

دکتر سیاهکالی مرادی در پایان، دخالت دولت در اقتصاد را از مهم ترین مشکلات اصلی در کشور دانست و گفت: اقتصاد باید در اختیار مردم بوده و دولت می تواند در انجام امور نقش نظارتی و حمایتی داشته باشد.

به حمایت نمایندگان استان در مجلس برای جذب دانشجویان خارجی نیاز داریم

در ادامه این مراسم، دکتر ناصر حمیدی، سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر در سخنانی با تشکر از حضور دکتر لطف اله سیاهکالی مرادی، نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی در این دانشگاه گفت: خدا را شاکریم با وجود همه بدخواهان و دشمنان انقلاب اسلامی، شاهد برگزاری جشن چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هستیم.

وی در ادامه با تشکر از مدیران قبلی این دانشگاه اظهار داشت: جا دارد از دکتر موسی خانی که زحمات بسیاری برای پیشرفت این دانشگاه متقبل شدند تقدیر و تشکر کنم. مطمئنا برای حفظ این امانت و انتقال آن به نسل های آینده وظیفه بسیار سنگینی بر عهده داریم.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی قزوین سپس با اشاره به کاهش درآمدهای شهریه ای و غیر شهریه ای در این دانشگاه، خاطرنشان کرد: در چند سال اخیر کاهش چشمگیر دانشجویان از 30 هزار به 12 هزار را در این دانشگاه شاهد بودیم و امسال با توجه به بیماری کرونا با کاهش چشمگیر درآمدهای غیرشهریه ای همچون اجاره خوابگاه ها، بوفه ها و دیگر درآمدهای دیگر و هم چنین با افزایش هزینه های جاری مواجه بودیم.

دکتر حمیدی در پایان به تشریح طرح های درآمدزایی در این دانشگاه پرداخت و یادآور شد: با اجرای طرح هایی هم چون جذب و پذیرش دانشجویان کشورهای همسایه هم چون عراق و افغانستان و طرح های مبتنی بر شرکت های دانش بنیان می توان زمینه درآمدزایی را در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین فراهم کرد. مطمئنا برای اجرای این طرح ها به حمایت های نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی نیاز داریم.

اهدای جوایز به فرزندان پسر کارکنان این دانشگاه که به سن تکلیف رسیده بودند و هم چنین اهدای جوایز به نفرات برگزیده مسابقه نقاشی فرزندان کارکنان دانشگاه از سوی مسئولان از دیگر برنامه های این مراسم بود.

در پایان با حضور مسئولان و مدیران دانشگاه و دکتر لطف اله سیاهکالی مرادی، نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی در گلزار شهدای گمنام این دانشگاه، ضمن قرائت فاتحه با آرمان های امام (ره) و شهدای گرانقدر تجدید پیمان شد.