تست شماره یک برای پیام ویژه تست شماره دو برای پیام ویژه این یک پیام سوم ویزه است برای ارسال این یکی از پیام چهارم های ویژه است 0
ارکان نهاد
برنامه ها
جشنواره ها
کارگاه ها
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
مسابقات
مسابفات
اسامی برندگان
حلقه های معرفت
آشنایی با حلقه های معرفت
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
کرسی های آزاد اندیشی
آشنایی با کرسی های آزاد اندیشی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
نهضت تفسیر
آشنایی با نهضت تفسیر
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
احکام دانشجویی
مفاهیم و اصطلاحات احكام
پایگاه اطلاع رسانی مراجع معظم تقلید
احکام شرعی
دانش افزایی سیاسی
آشنایی با دانش افزایی سیاسی
برنامه های آتی
برنامه های اجرا شده
سیاسی
مباحث روز
ولایت فقیه
انقلاب اسلامی
جریان شناسی سیاسی
بیداری اسلامی
جنگ نرم
اصطلاحات سیاسی
فرهنگی
فرق و ادیان
قرآن و احادیث
اهل بیت
مهدویت
امام خمینی
مقام معظم رهبری
سایر شخصیت ها
اجتماعی و هنری
ورزشی
نشریات
سبک زندگی
اخلاق دانشجویی
توصیه های تربیتی
فضائل اخلاقی
رذائل اخلاقی
تالار گفتگو
کرسی مجازی
هم اندیشی مجازی (ویژه اساتید)
گالری تصاویر
فیلم و کلیپ
اینفوگرافی
گالری صوتی
کاریکاتور
دانلودها

باید اندیشه های مقام معظم رهبری برای قشر فرهیخته دانشگاهی شناسانده شود

تاریخ : 1399/11/30            تعداد بازدید : 179
در مراسمی با حضور حجت الاسلام و المسلمین حمزه شریفی دوست، مدیر امور اساتید گروه های معارف دانشگاه آزاد اسلامی، چگونگی اجرای طرح اندیشه تمدن ساز در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین مورد بازدید و بررسی قرار گرفت.

حجت الاسلام والمسلمین حیدری در این نشست ضمن خیرمقدم به مسئولین نهاد  و حجت الاسلام شریفی دوست بیان کردند: دیدگاههای مقام معظم رهبری در جامعه اسلامی باید مورد توجه قرار گیرد، در لیله الرغائب دعا می کنیم که پرچم اسلام از دست مقام معظم رهبری به دست امام زمان(عج) منقل شود.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر محبی ضمن خیر مقدم  و خوش آمدگویی به مهمانان فرمودند : این جلسه در راستای عمل کردن بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری برگزار شده است، بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری نیز مبنی بر طرح اندیشه تمدن ساز است. وی افزود: در قالب اندیشه های اسلامی، برای طرح کلی اندیشه تمدن در حال حاضر در 16 گروه فعال دانشگاه آزاد اسلامی قزوین که اعضای گروه آن اساتید دانشگاه می باشند فعالیت می کند.

دکتر محبی ادامه داد: هدف این طرح حاکم سازی  گفتمان تمدن سازی نوین اسلامی است .شروع سراسری این طرح ابتدا از دانشگاه آزاد اسلامی بوده است.کتاب سیر کلی اندیشه در اسلام برای جلسات مباحثاتی میان اساتید انتخاب شده است. این کتاب به نوعی مبانی از انقلاب تا تمدن سازی را در راستای بیانیه گام دوم انقلاب و تمدن نوین اسلامی را به ما میدهد.در این طرح بحث را خود اساتید پیش میبرند و مربی راهنمایی و هدایت و مباحث تکمیلی را بیان میکند. دبیر گروه هم همانگی و گزارش گیری را انجام می دهد. انشالله که با اجرای این طرح بتوانیم دانشگاه آزاد اسلامی را با تقویت اندیشه تمدن ساز و با بهره مندی از افکار بلند مقام معظم رهبری (دام ظله) به عنوان یک دانشگاه تمدن ساز نوین در جامعه اسلامی معرفی کنیم.

حجت الاسلام شریفی دوست ضمن تشکر از دکتر محبی و دکتر حیدری برای برگزاری این جلسه گفتند : در خصوص طرح اندیشه تمدن ساز باید نکات اجرایی و نکات برنامه ای طرح تبیین شود. باید اندیشه های مقام معظم رهبری به اقشار جامعه به خصوص جامعه فرهیخته دانشگاهی تبیین و شناسانده شود.

ایشان ادامه دادند: چشم انداز اولیه طرح 1000 استاد بود که این این طرح را اجرا کنند ولی در حال حاضر 800 گروه و 3000 استاد در این طرح شرکت کرده اند.

 وی افزود: کتاب 28 فصل دارد و 28 جلسه مباحثاتی باید توسط خود استادان صورت گیرد و مربی کمترین حضور در مباحثات را دارد.

وی در پایان به موضوعات این کتاب اشاره کرد و گفت: کتاب "طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن" مشتمل بر مباحث ایمان، توحید، نبوت و ولایت است و با اینکه در سال 53 توسط معظم له ارائه شده، دارای مباحثی جدید و جذاب بوده و تعجب هر ناظری را بر می انگیزد.